Top 5 kryptokurwalut do oglądania w tym tygodniu: BTC, ETH, XRP, LTC, DASH

21. Dezember 2020

Ostre odbicie Bitcoin’a od śróddziennych nizin dziś wskazuje na możliwy ruch do wszech czasów wzlotów i wybrać altcoiny mogą dołączyć do imprezy.

Bitcoin (BTC) dokonał gwiezdnego powrotu z marcowych lows w 2020 roku i ten wynik jest coraz bardziej zauważany przez inwestorów instytucjonalnych. Ostatnio Rick Rieder, CIO BlackRock o stałym dochodzie, powiedział, że Bitcoin może zastąpić złoto, ponieważ jest „bardziej funkcjonalny niż przekazywanie sztabki złota wokół“.

Takie komentarze są pozytywnym znakiem ponieważ pokazują, że narracja Bitcoin coraz częściej jest postrzegana jako cyfrowe złoto nawet wśród tradycyjnych inwestorów zyskuje szerszą akceptację.

Nowy raport kryptońskiej firmy inwestycyjnej Pantera Capital przypisuje niedawny wzrost ceny Bitcoinu do nowej usługi kryptońskiej PayPal. Według Pantera, dane pokazują, że „PayPal kupuje już prawie 70% nowej podaży Bitcoinów“, a Cash App pozostałe 30%, co stworzyło prawdziwy niedobór podaży.

Naysayerzy Bitcoinów długo opisywali aktywa jako zbyt zmienne, ale badania przeprowadzone przez firmę zarządzającą inwestycjami Van Eck wykazały, że około 51% akcji w S&P 500 jest albo równe lub bardziej zmienne niż Bitcoin na 90 dni.

Takie ustalenia mogłyby przyciągnąć więcej inwestorów do kryptokur walut, gdyby dane te stały się powszechnie znane. Inwestorzy zastanawiają się teraz, czy w przyszłym tygodniu cena Bitcoinów osiągnie nowy, wszechobecny haj i czy altcoinów nie będzie?

Przeanalizujmy wykresy pięciu największych walut kryptograficznych, aby określić ścieżkę najmniejszego oporu i dostrzec krytyczne poziomy na plusie i minusie.

BTC/USD

Bitcoin (BTC) utworzył 21 listopada wzór świecznika Doji, który dzisiaj został rozwiązany na minusie. W silnym trendzie wzrostowym, korekty trwają zwykle od jednego do trzech dni, po czym trend się wznawia.

Silne odbicie od niżów śróddziennych dzisiaj sugeruje, że kupujący gromadzą się na każdym spadku. Jeśli byki mogą teraz zepchnąć cenę powyżej 18 695,75 dolarów, to możliwy jest rajd do wszechczasowego wyżu.

Jeśli kupujący mogą przesunąć cenę powyżej 20.000$, para BTC/USD może nabrać rozpędu i stworzyć blow-off top.

Należy zauważyć, że para BTC/USD nie została poprawiona w znaczący sposób od czasu, gdy obecny etap rajdu rozpoczął się od poziomu $10,500.

Cena nie powróciła nawet do 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (16.493$) od 8 października, co sugeruje, że doszło do stempla zakupów.

Jeśli para spadnie z obecnych poziomów i spadnie poniżej 17.629 dolarów, spadek może rozciągnąć się na 20-dniową EMA. Byki prawdopodobnie będą kupować bliżej tego wsparcia, ponieważ trend ten pozostaje silny.

Względny wskaźnik siły (RSI) na 4-godzinnym wykresie uformował niedźwiedzią dywergencję, która jest negatywnym znakiem. Jednakże, niepowodzenie niedźwiedzi w utrzymaniu ceny poniżej 20EMA sugeruje silną akumulację byków na niższych poziomach.

Jeśli byki są w stanie utrzymać cenę powyżej linii trendu spadkowego, możliwy jest ponowny test ogólnego oporu na poziomie 18 965,75 USD.

Z drugiej strony, jeśli cena spadnie z obecnego poziomu i załamie się poniżej 17.600 dolarów, możliwość załamania się poniżej 17.200 dolarów wzrasta.

ETH/USD

Eter (ETH) nabrał rozpędu 20 listopada, po tym jak wzbił się ponad opór napowietrzny na poziomie 488,134$. Największy altcoin szybko pokrył ziemię i wzbił się do wysokości 661,223 dolarów w ciągu dnia.

Korekta w Bitcoin’ie zaowocowała również dzisiaj rezerwacją zysków w parze ETH/USD, ale długi ogon na świeczniku pokazuje agresywne kupowanie na niższych poziomach.

Jeśli byki mogą przesunąć cenę powyżej 561,223$, trend wzrostowy może zostać wznowiony z następnym celem docelowym na poziomie 625$. Rosnące średnie kroczące i RSI w strefie wykupu sugerują, że byki są pod kontrolą.

Ten byczy widok zostanie zanegowany, jeśli niedźwiedzie będą mogły zatopić cenę poniżej dzisiejszej średniej śróddziennej na poziomie 511,769 dolarów. Takie posunięcie może przyciągnąć agresywną sprzedaż i zwiększyć możliwość przerwy poniżej krytycznego wsparcia w wysokości 488,134 dolarów.

Czterogodzinny wykres pokazuje, że byki agresywnie kupiły dip do 20EMA. Teraz będą starały się wbić cenę powyżej oporu napowietrznego. Jeśli im się to uda, trend wzrostowy może zostać wznowiony.

I odwrotnie, jeśli cena spadnie z obecnego poziomu lub oporu, niedźwiedzie będą próbowały zatopić parę poniżej 20EMA. Jeśli tak się stanie, spadek może rozciągnąć się na wsparcie krytyczne na poziomie 488,134$.

XRP/USD

XRP wzrósł o 40,48% 21 listopada. Ten ostry wiec sugeruje, że handlowcy wpadli w panikę kupując z powodu FOMO. Kiedy jednak osiągają słabsze wyniki, generalnie sugeruje to, że faza byka weszła w ostatni etap.

Psychologiczny poziom 0,50 dolarów przyciągnął dziś inwestorów do księgowania zysków, a cena wycofała się do nieco powyżej poziomu 38,2% Retracement Fibonacciego na poziomie 0,393344 dolarów. Długi ogon na świeczniku wskazuje na silne kupowanie na niższych poziomach.

Jeśli altcoin podniesie się powyżej $0,46, byki ponownie spróbują wznowić trend wzrostowy, przesuwając cenę powyżej $0,50. Jeśli im się to uda, rajd może rozszerzyć się do 0,60$, a następnie do 0,75$.

Ekspansja zmienności 21 listopada i dziś, zepchnęła RSI głęboko w wykupione terytorium. Dlatego też para XRP/USD może wejść w okres ochłodzenia i skonsolidować się na kilka dni przed rozpoczęciem kolejnego ruchu trendowego.

Pogląd ten zostanie unieważniony, jeśli niedźwiedzie zatopią cenę poniżej $0,39, ponieważ następne wsparcie jest przy 50% wycofaniu Fibonacciego na poziomie $0,361738.

Czterogodzinny wykres pokazuje, że byki kupują przy spadkach bliższych poziomowi $0,40, ale walczą o utrzymanie ceny powyżej $0,46. Sugeruje to, że handlowcy sprzedają na mniejszych rajdach.

Jeśli byki są w stanie wypchnąć cenę powyżej 0,46$, możliwy jest retest w wysokości 0,495663$. Przerwa powyżej tego oporu może wznowić trend wzrostowy.

I odwrotnie, jeśli cena spadnie z obecnego poziomu lub 0,46$, możliwa jest głębsza korekta do 20EMA.

LTC/USD

Litecoin (LTC) znajduje się w silnej tendencji wzrostowej, a byki zepchnęły cenę ponad opór napowietrzny w wysokości 84,3374 USD 21 listopada. Jednak kupujący nie byli w stanie podtrzymać tego przełomu, co sugeruje rezerwowanie zysków na wyższych poziomach.

Dziś niedźwiedzie podciągnęły cenę poniżej 84,3374 dolarów, ale długi ogon na świeczniku wskazuje na kupowanie na niższych poziomach. Jeśli byki są w stanie zepchnąć cenę z powrotem powyżej 84,3374$ i podtrzymać breakout, para LTC/USD może wznowić trend wzrostowy i wzrosnąć do 100$.

Jeśli jednak niedźwiedzie będą bronić oporu 84,3374$, para może spaść do poziomu 38,2% Fibonacciego i osiągnąć 72,5521$. Wsparcie to jest nieco powyżej 20-dniowego EMA (69 dolarów), dlatego byki prawdopodobnie będą bronić tej strefy agresywnie. Przewaga przesunie się na korzyść niedźwiedzi, jeśli będą one w stanie zatopić cenę poniżej 67 dolarów.

Czterogodzinny wykres pokazuje, że sprzedaż zintensyfikowała się po tym, jak niedźwiedzie przeciągnęły cenę poniżej 84,3374 USD, ale sprzedający nie mogli wykorzystać przerwy poniżej 20 dni EMA. Para ta odbiła się od niżów śróddziennych i osiągnęła opór ogólny.

Jeśli byki są w stanie utrzymać cenę powyżej 84,3374$, trend wzrostowy może zostać wznowiony. Z drugiej strony, jeśli cena spadnie z obecnego poziomu i załamie się poniżej 78$, para może skorygować się do 50-procentowej średniej kroczącej po 75$.

DASH/USD

Kreska (DASH) uderzyła 21 listopada i zamknęła się tuż nad oporem napowietrznym za 94,1813 USD. Byki próbowały dziś wznowić ruch w górę, ale cena spadła z 95,4549 dolarów.

Sugeruje to, że niepowodzenie w utrzymaniu ceny na poziomie powyżej 94,1813 dolarów mogło przyciągnąć krótkoterminowych traderów do księgowania zysków.

Pierwsze wsparcie na minusie to 38,2% poziom retrakcji Fibonacciego w wysokości 82,7761 dolarów. Jeśli cena odbije się od tego poziomu, byki ponownie spróbują wznowić trend wzrostowy, popychając parę DASH/USD powyżej 95,4549 dolarów. Następnym celem na górze jest $104, a następnie $110.

W przeciwieństwie do tego założenia, jeśli niedźwiedzie zatopią cenę poniżej 82,7761 USD, możliwa jest głębsza korekta 20-dniowego EMA (78 USD).

Para ta odbiła się od 20-dniowego EMA na 4-godzinnym wykresie. Jeśli odbicie utrzyma się powyżej 91$, byki ponownie spróbują wznowić trend wzrostowy, przesuwając cenę powyżej 95,4549$.

Z drugiej strony, jeśli para spadnie z obecnego poziomu i niedźwiedzie zatopią cenę poniżej 20EMA, byki będą próbowały zatrzymać spadek na 50-SMA.

Jeśli tego nie zrobią, para może spaść do poziomu 50% Retracement Fibonacciego 78,8596$, a jeśli to wsparcie również pęknie, to następne wsparcie jest na poziomie 61,8% Retracement Fibonacciego 74,9413$.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegrafa. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, należy przeprowadzić własne badania przy podejmowaniu decyzji.