Analiza cen Bitcoinów: Bullish Reversal Pattern Emerges, BTC do $12K Wkrótce?

4. August 2020

Mamy teraz wprowadzone do Bitcoin najgorszy miesiąc pod względem wyników historycznych. Przeciętnie, wiodący krypto zawala się o 14% w sierpniu.

W związku z tym akcja cenowa Bitcoin Up wydaje się spadać w byczym tempie, co sugeruje wzrost do 12.000 dolarów. I może to nastąpić bardzo szybko. Wymieniona formacja powstaje w wyniku manipulacji wielorybnikami, która ma na celu wyrwanie słabych rąk, zanim cena szybko powróci do poprzedniego poziomu.

Przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo.

Bullish Reversal Pattern
Patrząc na fraktal na następujące dwugodzinne BTC/USD z zeszłego roku, maj 2019, widzimy silny wzorzec odwrócenia, który ma wiele wyraźnych cech.

Wykres BTC/USD poprzez Tradingview

1. Ostry spadek, który przed zamknięciem sięga około 50%.
2. Następnie, krótki okres niskiej zmienności spycha akcję cenową na boki.
3. Boczna zmienność tworzy niskie niskie, a następnie wyższe niskie.
4. Następnie formacja kończy się całkowicie powracając do poprzedniego wyżu przed pierwszym gwałtownym spadkiem.

Jest to najprawdopodobniej wynik dużego inwestora wielorybiego, który załamuje cenę w celu wywołania strat stop i wywołania paniki na rynku. Panika ta przekłada się na wzrost presji sprzedaży, która zapewnia wielorybowi wystarczającą płynność, aby mógł on odkupić BTC po znacznie lepszej cenie niż wcześniej.

Jest to prosta taktyka i prawie zawsze działa. Wynika to głównie z tego, że niedoświadczeni inwestorzy są bardziej podatni na handel emocjonalny i „goniący za rynkiem“.

handel bitcoinami
Wykres BTC/USD poprzez Tradingview
Patrząc teraz na powyższy 4-godzinny wykres BTC/USD, możemy zidentyfikować te same cechy w bieżącej akcji cenowej.

1. Już teraz mamy gwałtowny spadek, który powraca do poziomu około 50% przy zamknięciu.
2. Cena została już zepchnięta na boki i wydrukowana na niższym poziomie, a następnie na wyższym poziomie.

Teraz, wszystko na co czekamy, to powrót do poprzedniego wyżu – około 12.000 dolarów, co stanowi około 6% wzrost w stosunku do obecnego poziomu cen.

Poziomy cen Bitcoinów do obejrzenia w perspektywie krótkoterminowej
Jeśli formacja rozgrywa się, a ceny BTC wracają do 12.000$, powinniśmy spodziewać się pewnego wycofania i być może okresu bocznej akcji, zanim byki podejmą kolejny opór.

Po 12.000$, następną prawdopodobną przeszkodą do pokonania będzie silny opór dzienny przy 12.350$. Jeśli ceny przekroczą ten punkt, ustanowi to nowy rekord roczny dla Bitcoina.

Jeśli formacja zostanie odrzucona i załamie się na minusie, wtedy 50EMA będzie pierwszym przyczółkiem dla byczych traderów, po którym będą mogli powrócić do gry. Poniższe 10.800$ może również zapewnić pewne wsparcie w ciągu dnia. Jeśli to się nie powiedzie, wtedy mamy kolejne wsparcie przy bloku zleceń 10.280$ poniżej.

Całkowity kapitał rynkowy: 352 miliardy dolarów

Kapitał rynkowy Bitcoin: 208 miliardów dolarów

Dominacja Bitcoinów: 59.2%